Dziś jest czwartek, 28.05.2020, imieniny Augustyna, Jaromira
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Grąbków » Aktualności » Jak się bawić to z dziećmi!

Jak się bawić to z dziećmi!

Jak się bawić to z dziećmi!

Grąbkowskie Andrzejki z dnia 30 listopada 2013 roku, uznano powszechnie za udane! Ta relacja jest skierowana szczególnie do osób nieobecnych. Po prostu Żałujcie !

Akcja rozpoczęła się skromnie, zgodnie z przewidywaniami, dzieci, w ilości umożliwiającej wspólną zabawę, zjawiły się wraz z rodzicami około pół godziny później. Duże wrażenie wywarła na mnie samoorganizacja zabaw przez maluchów. Kreatywność maluchów aż tryskała –rydwany po panelach, rzucanie cukierkami, konkursy „BYCZEGO” podrywu i rywalizacja małych samców Alfa :D. Pojawienie się Pani Gosi z wsparciem CKiS zjednało dzieciaków w rywalizacjach. W tym miejscu dziękuje podwójnie za zorganizowane konkursy. Osobiste podziękowania dla Pani Dyrektor za uczestnictwo w tym wydarzeniu i kolejne podziękowanie dla samej organizacji CKiS za pomysły i pomoc w realizacji. Moim osobistym zdaniem te konkursy miały największe oddziaływanie integrujące dzieci.

…i przyszedł czas na alarm! Zawyła syrena OSP Grąbków i sygnały dźwiękowe pojazdów Ochotniczej Straży Pożarnej w Grąbkowie i Komendy Powiatowej Policji. Wyprowadzono do zwiedzania średni samochód terenowy z napędem 4x4 marki Star, ciężki wóz gaśniczy z zbiornikiem wody 5500 l marki Jelcz i udostępniono pojazd interwencyjno patrolowy marki Fiat Ducato (7 miejsc obsługi i 2 dla zatrzymanych). Dzieciakom o wiele bardziej podobał się przedział obsługi czyli Policji. Tu podziękowania dla Komendy Powiatowej Policji w Turku za dodatkowe nagrody. Przekazane gadżety cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dwóch 12 – latków pytało się czy nie będzie za rok promocyjnych pałek typu tonfa. :D

Następną częścią imprezy były konkursy sportowe zorganizowane przez OSiR z Malanowa. Zapewniono konkurencje sportowe dla każdego przedziału wiekowego. Młodsi strasznie się rwali (wręcz na siłę) do konkurencji starszych, ale to odczytuje jako objaw niepohamowanej ambicji młodych mieszkańców Grąbkowa. Tutaj szczególne uznania dla cierpliwości i wytrwałości pracowników OSiRu.

Nagród ogólnie rozdano ponad 24 dla wszystkich młodych asów i 2 nagrody rozdzielono wśród dzieci, którym nie udało się zdobyć miejsca na podium. Ponadto rozdano 4 kg mandarynek i około 10 kg słodyczy.

Dalsza część imprezy integracyjno – (bez wątpienia) sportowej, to zabawa taneczna. Oprawę muzyczną zapewniła grupa Event. Rozrywki sportowe zapewniało kilku czempionów sportów ekstremalnych takich jak: 2 x Iglisie, 2 x Kupki, Spyszek i Zodra :D.

Podczas części tanecznej nie odnotowano żadnych rannych i zaginionych.

Atrakcyjność niniejszej imprezy potwierdza zabawa taneczna zorganizowana przez OSP Grąbków dnia 25 grudnia 2013 roku z liczbą uczestników grubo przekraczającą 200.

Moje podziękowania, poza oczywistymi wskazanymi w powyższym tekście:

-Radny Gminny Daniel Szymański –za osobiste zaangażowanie organizacyjne,

-OSP Grąbków –za wsparcie organizacyjne, udostępnienie pojazdów i pomoc przy sprzątaniu,

-Radzie Sołeckiej -za pomoc przy organizowaniu zajęć dla dzieci i sprzątaniu,

-Członkom Klubu Dżentelmenów Grąbkowskiej siłowni –za pomoc w utrzymaniu porządku i wniesieniu nagród.


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności