Dziś jest czwartek, 28.05.2020, imieniny Augustyna, Jaromira
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Grąbków » Aktualności » Podsumowanie grąbkowskiego września

Podsumowanie grąbkowskiego września

Podsumowanie grąbkowskiego września

Korzystając z chwili czasu chciałbym podsumować miesiąc wrzesień w naszej miejscowości. Troszkę poprawiła się infrastruktura na naszym terenie. Najpierw oczyszczono rów odprowadzający wodę z wąwozu pomiędzy dwoma częściami Grąbkowa. Może straty spowodowane zalaniami na skutek obfitych deszczy się zminimalizują. Osobiście współczuje koledze Leszkowi, sytuacji hydrologicznej na jego polu w tamtym rejonie. Może sprawniejsze odprowadzenie wody wyżej wspomnianym rowem poprawi sytuację w tym obszarze. Ogólnie oczyszczono rów na długości 300 metrów bieżących. Prace te przeprowadziło Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Malanowa, wsparcia w postaci certyfikowanych operatorów szpadli udzieliła Spółka Wodna Grąbków – Żdżenice. Swój wkład roboczo -sprzętowy miał również członek rady sołeckiej Sławomir O.

Kolejnym krokiem do przodu jest infrastruktura również związana z wodą, ale tym razem z jej brakiem. W dzielnicy Grąbkowa, Marysince, powstał wodociąg. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zamontowało 90 metrów wodociągu z rury PVC o przekroju 90 mm. Podłączono jedną, nowopowstałą posesje. Szczególne uznanie u mnie wywołało tempo. Wodociąg zamontowano w przeciągu 3 tygodni od wniosku mieszkańca. Wyrazy uznania dla dyrektora PGK oraz gratulacje dla operatora koparki – nie wykopano żadnego dinozaura. Koszty materiałowe zamknęły się w 4 000 złotych i woda płynie.

Przy współpracy druhów lokalnej straży pożarnej, członkiń nie istniejącego już koła gospodyń wiejskich oraz mieszkańca prowadzącego działalność gospodarczą w branży budowlanej – odnowiono krzyż przydrożny znajdujący się przy drodze wojewódzkiej nr 470 na wysokości Okręgowej Stacji Diagnostycznej. Budżet inwestycji i źródła finansowania nieznane.

Pomniejsze wydarzenia wrześniowe o których mi wiadomo:

-okociły się cztery kotki,

-oprosiły dwie maciory,

-ocieliła jedna jałówka, byczek będzie się wabił Fernando.

 

Sołtys


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności