Dziś jest czwartek, 28.05.2020, imieniny Augustyna, Jaromira
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Grąbków » Aktualności » Podział kasy sołectwa Grąbków

Podział kasy sołectwa Grąbków

Podział kasy sołectwa Grąbków

Dnia 20 września 2013 roku odbyło się zebranie wiejskie w pomieszczeniu sztandarowym Ochotniczej Straży Pożarnej w Grąbkowie. Porządek obrad opierał się głównie na sprawozdaniu z wykonania bieżącego funduszu sołeckiego i zaplanowaniu przyszłego.

Obecny fundusz w skrócie wygląda następująco:

-        Usługi na rzecz pożarnictwa zostały spożytkowane na zdobycie kwalifikacji ratownika pierwszej kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. Wysłaliśmy dwóch druhów z funduszu i jednego z środków OSP. Zostało się 300 złotych. Jeśli nie będzie możliwości wykorzystania tych pieniędzy na szkolenie to zostaną przeznaczone na pralnie mundurów bojowych. Jeśli ktoś ma wątpliwości typu „czemu nie do pralki” to odpowiem: są to mundury z specjalnym wkładem izolacyjnym (puchem) i elementami odblaskowymi. Pranie w pralce bardzo niszczy te ubiory i zmniejsza ich właściwości ochronne.

-        Na doposażenie OSP poszedł max. Zakupiliśmy torbę medyczną z szynami dla połamańców. Do zakupu torby również przyłożyła się finansowo OSP w Grąbkowie.

-        Wyposażenie świetlicy (czyt. Siłowni) poszło również na max. Zakupiono komplet sztang i hantli z obciążeniem.

-        Kasa na drogę nie jest jeszcze wydana –staram się znaleźć kogoś kto dostarczy destrukt asfaltowy jak rok temu.

-        Wyposażenie i materiały na boisko i centrum wsi pójdzie na 6 ławek wzdłuż boiska. Będą to ławki podobne do tej przy placu zabaw, ale o długości 2 metrów. Wspomożemy też ciut remont kapliczki przy drodze wojewódzkiej nr 470.

-        Usługi na rzecz centrum wsi poszły w większości w altankę.

-      Impreza integracyjna – nie wydano ani grosza. Planujemy połączenie święta Andrzejkowego z imprezą dla dzieci.

-        Utrzymanie świetlicy. Na początku roku i teraz na zapas zakupiliśmy miał węglowy. Zostało na miał jeszcze 1 700 złotych.

-        Prąd na klub. Jeden kwartał już zapłaciliśmy. Zapłacimy kolejny rachunek i do końca roku myślę że spożytkujemy te kwotę.

Przyszedł czas na obrady nad funduszem roku 2014. Zamierzałem przeznaczyć kwotę 6 000 zł na wymianę drzwi garażowych w strażnicy kosztem doposażenia i energii elektrycznej –było by to proporcjonalne do środków przekazanych przez sołectwo Malanów na drzwi w ich strażnicy. Nie można było obciąć całkowicie wydatków na doposażenie sprzętowe bo torba medyczna potrzebuje towarzystwa w postaci deski ortopedycznej. Po odpowiednich pertraktacjach zdjęte zostało trochę więcej z usług na boisko i remont drogi obok Pana Klimta (z 5000zł do 3 000zł) i OSP na drzwi ma zabezpieczone 8 000 zł. Swoją drogą to i dobrze –nieobecność żadnego z mieszkańców tej drogi zaowocowała takimi zmianami.

Jeśli chodzi o nieobecności to mam jedną uwagę. Część żeńska rady sołeckiej tylko istnieje na papierze. Tak dla przypomnienia –Pani Renata T. konkurowała w wyborach na sołtysa i od tamtej pory raczej nie ma czasu w organizowaniu jakiegokolwiek przedsięwzięcia Grąbkowa (poza wieńcem –tego nie liczę bo rozdzielam świeckość Państwa Polskiego od religii). Tak się zastanawiam. Brak czasu na pomoc przy jakiejkolwiek majówce dla dzieci, konkursie „NASZE JADŁO” –dla mnie to 5 koło u wozu, a co gorsza to Monika W. Idzie w te same ślady, prawdopodobnie pod wpływem odpowiedniej indoktrynacji.

Reasumując frekwencję to szkoda, że rada sołecka nie była kompletna, szkoda że radny Marek H. ZAPOMNIAŁ o zebraniu na swojej własnej miejscowości. Wszystkim obecnym dziękuje za przybycie i konstruktywny dialog.

Sołtys


Pliki do pobrania


Pozostałe aktualności