Dziś jest piątek, 29.05.2020, imieniny Marii Magdaleny, Teodozji
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Grąbków » Aktualności » Schron przeciwdeszczowy na GrąbArenie

Schron przeciwdeszczowy na GrąbArenie

Schron przeciwdeszczowy na GrąbArenie

Dnia dzisiejszego czyli 13 września 2013 roku rozpoczął się proces budowy naziemnej części altanki na naszej GrąbArenie. Część podziemna z żelbetu została wykonana trzy tygodnie temu przez lokalną ekipę "Miśków" trzymających piecze nad naszym klubem "Paker".

Roboty pomiarowo-geodezyjne wykonał, pro publico bono, lokalny szpec od robót brukarskich - Z. Kowalski. Roboty ziemne wykonała wcześniej wspomniana ekipa, która na co dzień wyładowuje energię na siłowni w klubie. Beton dostarczył członek rady sołeckiej, wiecznie kursujący, Bogdan W. -również przy współpracy z naszym radnym Danielem S.

Obecnie trwa montaż konstrukcji drewnianej finansowanej z funduszu sołeckiego. Konstrukcja nośna jest wykonana z belek o wymiarach 12 cm x 12 cm. Całość usługi łącznie z materiałem pochłonie 4 000 zł brutto. Zadaszenie będzie pokryte gondem z wzorem dachówkowym na wzór altany w Czachulcu Starym i Dziadowicach Folwark. Altana będzie miała powierzchnię taką jak w Czachulcu Starym, ale będzie wyższa, aby nie trzeba było zimą oczyszczać dachu ze śniegu w obawie że się rozkraczy :) Po prostu będę spał spokojnie.

Całość prac ma się zakończyć przed zebraniem wiejskim, które ma się odbyć 20 września 2013 roku. Dołożę wszelkich starań aby służyła zawodnikom podczas meczu podwyższonego ryzyka: Oldboy Malanów – Sparta Grąbków, który odbędzie się 22 września 2013 roku.

Całość o której mowa powyżej to nie wszystko do zrobienia. Około dwa tygodnie po pracach montażowych (zależnie od aury) będzie trzeba altanę (schron przeciwdeszczowy GrąbAreny) zakonserwować. Zaplanowałem już zakup Drewnochronu. Liczę tu również na wsparcie ekipy Miśków i Sparty. Datę akcji dostosujemy do pogody. Myślę że będzie więcej ludzi niż pędzelków.

W planach mam montaż ławek parkowych przy boisku od strony lasu, tak aby ugościły pośladki kibiców na meczu Korona Dziadowice – Sparta Grąbków dnia 6 października 2013 roku.

Swoją drogą, do taj pory, nie kumam dlaczego np. Korona Dziadowice są gospodarzami na meczu w GrąbArenie jak mają swoje boisko funkiel nówka za szkoła? Jeśli ktoś zna odpowiedź to proszę o jej udzielenie na mój kontakt z lewej kolumny strony.

                                                                                                                     Gubernator

 

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności